Szanowni Państwo,

w nadchodzącym sezonie artystycznym 2013/2014 Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku pragnie zaprosić dzieci, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także pedagogów i nauczycieli do aktywnego udziału w wydarzeniach artystycznych o charakterze edukacyjnym.

Z okazji rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego Zespół Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przygotował szereg szczególnie  interesujących inicjatyw.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas program będzie atrakcyjny dla młodych widzów, pomoże im w zrozumieniu muzyki klasycznej i zachęci ich do jej słuchania.

Państwa zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udziela od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–16:00:

Iwona Matosek
tel. +85 30 67 505/ 502 862 789
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.oifp.eu

 

Serdecznie zapraszamy

 

MUSICAL „KORCZAK”

CHRIS WILLIAMS

REŻ. ROBERTO SKOLMOWSKI

 

MUSICAL

Przejmująca historia lekarza i pedagoga Janusza Korczaka i jego podopiecznych ukazana na tle wspaniałej muzyki Chrisa Williamsa w niecodziennej interpretacji reżysera Roberto Skolmowskiego. Celem spektaklu jest uczczenie pamięci Starego Doktora – wyjątkowej i wszechstronnie uzdolnionej postaci, której wpływ w rozwój edukacji i tworzenie praw człowieka ma oddziaływanie międzynarodowe, a także kształtowanie szacunku, tolerancji do inności, wspieranie oraz promowanie lepszego zrozumienia historii narodu żydowskiego i trudnej tematyki Zagłady. To przypowieść o potędze życia, sile wiary i wielkości człowieka mówiąca o tragedii Holokaustu w wyjątkowy, metaforyczny sposób. Spektakl uhonorowany m.in. Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury.

Terminy 13, 14, 15 listopada 2013
Godzina 10:00
Czas trwania 3 godz. (z przerwą 20 min.)
Cena biletu 25 zł
Miejsce wydarzenia Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

 

*

 

WARSZTATY EDUKACYJNE

JEŚLI CHCESZ ZMIENIAĆ ŚWIAT, ZACZNIJ OD SIEBIE" – JANUSZ KORCZAK ORAZ ŚWIAT JEGO PRAW I WARTOŚCI

 

Tematem przewodnim warsztatu historyczno-literackiego:„ Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie" – Janusz Korczak oraz świat jego praw i wartości jest heroiczna postać Janusza Korczaka, jego działalność, twórczość i ponadczasowa myśl pedagogiczna.

Warsztat poświęcony jest bohaterowi musicalu „Korczak” Ch. Williamsa, dziedzictwu żydowskiemu oraz trudnej tematyce Zagłady w kontekście praw dziecka i człowieka.

Grupa docelowa uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Terminy po prezentacji musicalu | godz. 13:30-14:30
Czas trwania 60 minut
Miejsce wydarzenia Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Osoby prowadzące mgr Anna Janina Kloza, mgr Małgorzata Rusiłowicz
Koszt udziału w zajęciach 3 zł/osoby

 


ARCHIWUM - WARSZTATY 2012/2013

  
 

Zrealizowano przy udziale środków finansowych
z budżetu Miasta Białegostoku

 

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki
Instytucja Artystyczna Województwa Podlaskiego
© Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki