KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

Z przeszłością w przyszłość. Jak uczyć o Holokauście? – konferencja edukacyjna, 22.10.2012, OiFP

Zaczęło się od musicalu „Korczak” Chrisa Williamsa w reż. Roberto Skolmowskiego, którego premiera 29 września 2012 roku zapoczątkowała działalność w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.  Ale to był także początek projektu edukacyjnego i szeregu wydarzeń kulturalnych, społecznych realizowanych w roku 2012, ogłoszonym oficjalnie decyzją Sejmu RP – Rokiem Janusza Korczaka.

W poniedziałek, 22 października – te działania wkroczą na kolejny poziom. Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku zaprasza do udziału w konferencji skierowanej do nauczycieli, kuratorów oświaty, przedstawicieli placówek oświatowych „Z przeszłością w przyszłość. Jak uczyć o Holokauście?”

W czasie tej konferencji nauczycielom zostaną m.in. zaprezentowane scenariusze zajęć poświęcone postaci i działalności Janusza Korczaka, kulturze żydowskiej oraz tematyce Holokaustu. To wszystko w odniesieniu zarówno do musicalu „Korczak”, jak również w oparciu o liczne materiały źródłowe („Pisma”, „Pamiętnik” Janusza Korczaka, relacje historyczne itp.). Przygotowane materiały dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ich autorkami są: Anna Janina Kloza i Małgorzata Rusiłowicz. Scenariusze będą udostępniane uczestnikom za darmo.

W programie konferencji znajdzie się też panel dyskusyjny z udziałem znakomitych gości – przedstawicieli różnych ośrodków edukacyjnych i instytucji kulturalnych. Gościem honorowym będzie izraelska poetka i pisarka Batszewa Dagan – wybitna twórczyni metody psychologiczno-pedagogicznej pomagającej przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę o Holokauście.

Zwieńczeniem konferencji będzie specjalny pokaz musicalu „Korczak” Chrisa Williamsa.

Uczestnicy konferencji, którzy wysłali już formularz zgłoszeniowy otrzymają szczegółowe informacje na temat zakupu biletu na musical.

Komunikat dla uczestników konferencji „Z przyszłością w przyszłość. Jak uczyć o Holokauście?"
 

PROGRAM KONFERENCJI [Pobierz plik]

KARTA ZGŁOSZENIOWA [Pobierz plik]


 

  
 

Zrealizowano przy udziale środków finansowych
z budżetu Miasta Białegostoku

 

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki
Instytucja Artystyczna Województwa Podlaskiego
© Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki