17.08.2012 | KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁY PRZEGLĄD-REAKTYWACJA” ROZSTRZYGNIĘTY

Zapraszamy wszystkie przedszkola i szkoły województwa podlaskiego oraz placówki im. Janusza Korczaka z całej Polski do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym konkursie dla dzieci i młodzieży pn. „Mały Przegląd - reaktywacja”.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie gazety przedstawiającej najważniejsze prawa i obowiązki dziecka. Idea naszego konkursu nawiązuje do niezwykłej inicjatywy Janusza Korczaka - „Małego Przeglądu”, wyjątkowego pisma dla dzieci i młodzieży, którego pierwsze wydanie ukazało się 9 października 1926 roku jako piątkowy dodatek do warszawskiej gazety „Nasz Przegląd”.

„Mały Przegląd” nie był tradycyjnym pismem dla dzieci, ale gazetą przygotowywaną przez dzieci i młodzież pod opieką dorosłych. Drukowano w niej to, co napisali mali redaktorzy. Konkurs „Mały Przegląd - reaktywacja” traktujemy zatem jako próbę wskrzeszenia idei Janusza Korczaka. Chcemy, by dzieci znów zabrały głos w sprawach dla nich istotnych. Mamy nadzieję, że będzie to początek kolejnych projektów edukacyjnych współrealizowanych przez dzieci i młodzież w nowej Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz wystawa nagrodzonych prac wpiszą się w niezwykle uroczystą prapremierę musicalu „Korczak”, która będzie równocześnie inauguracją gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki.
 

Szukajcie nas także na stronach:

Podlaskie Kuratorium Oświaty

Rok Janusza Korczaka 2012

 

  
 

Zrealizowano przy udziale środków finansowych
z budżetu Miasta Białegostoku

 

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki
Instytucja Artystyczna Województwa Podlaskiego
© Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki